?> Prawnicy od rozwodów, alimentów oraz podziału majątku | Kancelaria Radców Prawnych Szczecin
ikona sąd

Sprawy rodzinne

(rozwody, alimenty, podział majątku)

Udzielamy porad prawnych oraz reprezentujemy naszych klientów przed sądami we wszelkich sprawach z zakresu prawa rodzinnego i opiekuńczego, zwłaszcza rozwodowych oraz alimentacyjnych (rozwód, separacja, podział majątku, alimenty, władza rodzicielska i kontakty z dzieckiem, ustalenie ojcostwa, odpowiedzialność za długi małżonka, itp.). Staramy się, aby sprawy, które są nam powierzane, w szczególności rozwody, podziały majątku itp., przebiegały sprawnie oraz w jak najlepszej atmosferze.

Rozwody

Niestety, rozstrzygnięcie kwestii związanych m.in. z podziałem majątku czy prawami do opieki nad dziećmi bywa wyjątkowo trudne. Wiemy, z jak wymagającymi problemami musicie Państwo zmierzyć się w trakcie procesu, dlatego oferujemy pomoc naszych adwokatów specjalizujących się m.in. właśnie w rozwodach. Warto postawić na wieloletnie doświadczenie poprzedzone doskonałą edukacją. Zapraszamy do kontaktu – z pewnością będziemy w stanie pomóc Państwu w kwestiach choćby takich jak ustalenie władzy rodzicielskiej tudzież jej pozbawienie bądź ograniczenie. Jeśli szukają Państwo ekspertów, którzy pomogą dotrwać do końca procesu rozwodowego – prawnicy z naszej szczecińskiej kancelarii z pewnością nie zawiodą pokładanych w nich oczekiwań.

Alimenty

Nierozłączną częścią spraw rozwodowych tych par, które posiadają dzieci, jest konieczność rozpatrzenia obowiązku alimentacyjnego. Również w tej kwestii nasi eksperci oferują fachowe doradztwo prawne. Oczywiście nie tylko byli małżonkowie mogą wymagać od współmałżonków niezbędnych do utrzymania alimentów. Jeżeli jeden z rodziców dziecka zajmuje się domem i opieką nad pociechą, a drugi pracuje, to współmałżonek, który nie otrzymuje środków pieniężnych niezbędnych do utrzymania, może złożyć do sądu rodzinnego pozew o zaspokojenie potrzeb rodziny. Jeśli szukają Państwo fachowej pomocy, zachęcamy do kontaktu z naszymi prawnikami – prawdziwymi ekspertami od rozwodów i alimentów.

Podział majątku

Chętnie pomożemy zawrzeć umowę ustanawiającą rozdzielność majątkową, którą podpisać można jeszcze w trakcie trwania małżeństwa. Doradzimy także w kwestii wyjścia ze współwłasności małżeńskiej. Sam podział majątku może odbyć się zarówno na drodze sądowej, jak i ugodowej. Niezależnie od tego, którą z nich Państwo podążą, nasi prawnicy zapewnią ekspercką pomoc – tak w przypadku ustania wspólności majątkowej z powodu rozwodu, jak i przy ogłoszeniu separacji, a także chociażby w przypadku śmierci lub ubezwłasnowolnienia jednego z małżonków. Wykorzystanie profesjonalnej obsługi prawnej to klucz do zapewnienia sobie sprawiedliwego podziału majątku. Jeśli szukają Państwo adwokatów, którzy mają doświadczenie w sprawach rozwodowych, intercyzach czy sprawach dotyczących unieważnienia małżeństwa –zapraszamy do kontaktu z nami!